اگر شما همیشه در رژیم غذایی هستید، محصولات لبنی می توانند به کاهش وزن کمک کنند


   دوشنبه ، 15 اردیبهشت 1399تحقیقات جدید نشان می دهد افزودن شیر، ماست و پنیر به رژیم غذایی سالم و کم کالری در کاهش وزن و مقابله با چاقی کمک می­کند، که برخلاف فرضیات مبنی بر اینکه چربی بالا در محصولات لبنی با افزایش وزن ارتباط دارد.

دانشمندان دانشگاه فناوری نوکرتین در استرالیا گروهی از افراد دارای اضافه وزن را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند که وقتی آنها بیشتر از محصولات لبنی در رژیم غذایی محدود کننده کالری مصرف می کنند، وزن بیشتری را از دست می­دهند ، چربی­های شکمی آنها کاهش یافته و فشار خون کاهش می­یابد.

 طی یک دوره 12 هفته­ای، شرکت کنندگان رژیم کم کالری دریافت کردند که شامل محصولات لبنی بود. کسانی که روزانه پنج وعده پنیر، ماست و شیر کم چرب می­خوردند نسبت به افرادی که سه وعده لبنیات می­خوردند وزن بیشتری از دست دادند که این به طور سنتی توصیه می­شود.

 "افزایش مصرف لبنیات به 5 وعده در روز به عنوان بخشی از رژیم غذایی با کالری کاهش یافته قبلاً هرگز مورد مطالعه قرار نگرفته است ، و چنین رژیم های غذایی حاوی مقادیر بالای پروتئین، کلسیم و ویتامین D، از جمله سایر مواد مغذی فعال زیستی ، می­تواند بخش مهمی ازکاهش وزن محتاطانه یا حفظ وزن باشد. محصولات لبنی به عنوان منبع خوبی از پروتئین ، کلسیم و ویتامین­ها شناخته می­شوند و می­توانند احساس پربودن را افزایش داده و فعالیت سوخت و ساز بدن را تسریع کنند.


منبع: www. Independent.co.uk