خبرها مطالب گوناگون

بخش اخبار

در این بخش میتوانید به آخرین اخبار نه تنها در ارتباط با محصولات و خدمات شرکت پارس آنزیم دایان گستر بلکه در زمینه ها و عنوانهای گوناگون و در قالب یک واریته رنگارنگ و جذاب دسترسی داشته باشید . امیدواریم که در این بخش بتوانید مطالب سرگرم کننده ، علمی ، اجتماعی و اقتصادی مورد نظر خود را بیایبد.

افرادی با عدم تحمل لاکتوز برای مصرف بیشتر محصولات لبنی چه کاری می توانند انجام دهند؟

فرستاده شده در 1399/03/25​​برای افرادی که لاکتوز را نمی توانند تحمل کنند و یانسبت به لاکتوز حساس هستند ، مصرف محصولات لبنی بدون لاکتوز و یا لاکتوز پایین مطمئن ترین راه بهره مندی از مزایای سودمندی این گروه  است. 

بیشتر بخوانید 

پنیر کاتیج

فرستاده شده در 1399/03/13​پنیرکاتیج  یک پنیر نرم، تازه با طعم اسیدی ملایم است با تکه‌های لخته جدا از هم که دارای اندازه ای یکنواخت هستند. پنیرکاتیج خامه ای، لخته خشک پنیر کاتیج است که رویه آن با خامه پوشش داده شده است. منشاء خاص پنیر کاتیج ناشناخته است. با این حال، همانطور که از نام آن پیداست، در اصل پنیر کاتیج در خانه­ها تولید می شد اما تولید پنیر کاتیج صنعتی در ایالات متحده در سال 1916 آغاز شد (ریدی و هیدریک ، 1970).

بیشتر بخوانید 

اگر شما همیشه در رژیم غذایی هستید، محصولات لبنی می توانند به کاهش وزن کمک کنند

فرستاده شده در 1399/02/15تحقیقات جدید نشان می دهد افزودن شیر، ماست و پنیر به رژیم غذایی سالم و کم کالری در کاهش وزن و مقابله با چاقی کمک می­کند، که برخلاف فرضیات مبنی بر اینکه چربی بالا در محصولات لبنی با افزایش وزن ارتباط دارد.

بیشتر بخوانید 

آیا می توان شیر را منجمد کرد؟

فرستاده شده در 1399/01/19مطابق گفته شورای لبنیات ایرلند شمالی (DCNI) ، بله ،اما با احتیاط‌های خاص امکان یخ زدن شیر وجود دارد.

بیشتر بخوانید 

شرکت Kite Hill محصولات ماست و خامه ترش پیشنهادی خود را معرفی می کند

فرستاده شده در 1399/01/19​ماست پیشنهادی در شش طعم به بازار ارائه می‌شود.

بیشتر بخوانید 

چرا شیر شتر گرانتر از شیر گاو است؟

فرستاده شده در 1398/12/24بیشتر بخوانید 

دوغ ایرانی به عنوان میراث فرهنگی غذا ثبت استاندارد جهانی شد

فرستاده شده در 1398/12/24بیشتر بخوانید 

آیا ویروس کرونا از طریق لبنیات هم منتقل می‌شود؟

فرستاده شده در 1398/12/24بیشتر بخوانید 

استاندارد بین‌المللی دوغ به نام ایران به ثبت رسید

فرستاده شده در 1398/01/11مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی سازمان ملی استاندارد ایران، اعلام کرد: با تلاش متخصصان ایرانی، استاندارد منطقه‌ای دوغ در سازمان بین‌المللی کدکس مواد غذایی تصویب و به چاپ رسید.

بیشتر بخوانید 

نشاسته اصلاح شده در محصولات لبنی

فرستاده شده در 1397/12/13هنگامی که صحبت ازفرایندهای فوق العاده گرمایشی لبنی مانند تولید نوشیدنی ها و محصولات لبنی می شود، اکثر نشاسته های بومی نمی توانند دمای بالا را تحمل کنند. همچنین در مورد دسر ها و محصولاتی که نیازمند نگهداری در یخچال هستند، نشاسته های بومی بعد از چند هفته یا چند ماه به صورت مایع شیری رنگی ظاهر می شوند. انتخاب نشاسته اصلاح شده به این معنی است که محصول می تواند هر دو فاکتور ثبات و ماندگاری محصول را گسترش دهد و همچنین بدلیل داشتن یک پایه ی داخلی قابل انجماد به مصرف کنندگان این اجازه را می دهد که محصول از یک عمر مفید و طولانی در شرایط انجماد بهره مند گردد.

بیشتر بخوانید